на головну сторінку незалежний культурологічний часопис «Ї»
НОВА ЕВРОПА. ЄДНІСТЬ У РОЗМАЇТТІ?

АВТОРИ ЧИСЛА:

Аркадіюш Баґлаєвський – історик літератури, критик. головний редактор квартальника "Креси“, мешкає у Варшаві. Текст запропонований читачам цього числа був головною доповіддю на організованій Журналом “Ї“ та Форумом Середньо-Східньої Европи культурологічній конференції "Поліетнічність Европи та національна література“, Львів, 09-12.12.1998.

Алоїз Вольдан – австрійський дослідник культур Центрально-Східньої Европи, автор численних статей та книг з історії літератур цього реґіону, живе у Зальцбурзі.

Тимофій Гаврилів – германіст, перекладач, поет, автор книги перекладів Ґеорга Тракля українською мовою. Живе у Львові.

Маріанна Герольд – швайцарський культуролог.

Ярослав Грицак – історик та політолог, директор Інституту історичних досліджень при Львівському державному університеті.

Олександр Гриценко – літератор, перекладач, живе у Києві.

Мануела Ґретковська – сучасна польська письменниця, запропонований читачу текст є фраґментом її роману.

Алєш Дебеляк – отримав науковий ступінь доктора філософії у соціальній думці в Сіракузському університеті у Нью-Йорку. Зараз керує факультетом культурних досліджень в Університеті Любляни у Словенії. Як поет, культурний критик та перекладач здобув декілька нагород, серед яких Словенська національна книжна нагорода та Приз ізраїльської поезії за мир імені Міріама Лінденберґа (Тель-Авів). Критики вважають Алєша Дебеляка одним із провідних центральноевропейських поетів. Його книги з’явилися у хорватському, чеському, німецькому, англійському, польському, угорському, італійському та японському перекладі. Його останні публікації англійською мовою: "Сутінки ідолів: Згадуючи втрачену Югославію“ (Уайт Пайн Прес, Нью-Йорк: 1994), велика антологія "Уява Тера Інкогніто: Словенська література у 1945-95“ (Уайт Пайн Прес, Нью-Йорк, 1997), Сучасність, що чинить опір: Інститути Мистецтва та його історичні форми (Роувман та Літлфільд, Ланхам – Нью-Йорк). Він один з редакторів журналу "Trafika“, англомовного журналу, що виходить раз на три місяці і видається у Празі. Він також є головним редактором серії книг "Тера інкогніто: література Центральної Европи", яку публікує Уайт Пайн Прес.

Ліліана Деру-Сіміч – югославський культуролог, живе у Брюсселі.

Володимир Єшкілєв – письменник, співавтор роману “Адепт” (Лілея, Івано-Франківськ, 1998), автор авторської енциклопедії-проєкту "Плерома“ (Івано-Франківськ, 1998), головний редактор журналу "Плерома“. Пропонований матеріал є доповіддю на конференції "Поліетнічність Европи та національна література“.

Ніла Зборовська – літературний критик, живе у Києві. Пропонований матеріал є доповіддю на конференції "Поліетнічність Европи та національна література“.

Ігор Клех – письменник, автор роману "Поминки по Каллимаху“, "Зимания. Герма“. Нещодавно у Москві вийшла його книга "Инцидент с классиком“. Живе у Москві та Львові.

Лешек Колаковський – один із найвидатніших мислителів ХХ століття, польський філософ, що у парадоксальних формах мислення пробував донести до сучасників найскладніші проблеми буття людини. У день свого сімдесятиліття був коронований як Король Центральної Европи, про що і свідчить фото, розміщене на обкладинці цього числа журналу.

Міхал Комар – польський письменник.

Мирослав Попович – філософ, автор численних робіт з логіки та культурології, викладає в Університеті Києво-Могилянська Академія.

Микола Рябчук – літератор та політолог, головний редактор часопису "Критика“, живе у Києві.

Данута Сосновська – історик культури, викладач Інституту славістики Варшавського університету. Постійно співпрацює з журналами "Креси“ та "Знак“. Живе у Варшаві. Пропонований матеріал є доповіддю на конференції "Поліетнічність Европи та національна література“.

Анджей Стасюк – сучасний польський письменник, займається проблематикою полікультурности Південно-Східної Польщі — територій, звідки було депортовано українців у рамках "Акції Вісла“. Живе у місцевості Чарне коло Кракова. Брав участь у конференції "Поліетнічність Европи та національна література“.

Сергей Чернишов – російський політолог.