зміст
  наступна стаття на головну сторінку

Апостольський лист Папи Івана Павла ІІ «Inter sanctos» про оголошення святого Франциска Асижського небесним Покровителем екологів

Для вічної пам’яти!

Цілком виправдано ім’я святого Франциска Асижського згадується серед видатних святих мужів, котрі вважали природу дивовижним Божим даром людям. Він в особливий спосіб сприймав усі діяння Творця, і ніби з Божим натхненням співав свій пречудовий «Гімн творінь», в якому через творіння, особливо через Братів – сонця і місяця і Сестер - небесних зір, складав особливу хвалу, прославу, честь і благословення найвищому, всемогутньому і вседоброму Господу.

Вельмишанований Брат Сільвіус Оді, кардинал Святої Римської Церкви, префект Конгрегації справ духовенства, висловлюючи слушну пропозицію від себе, а також від імени членів Міжнародного інституту досліджень навколишнього середовища та екології (PlanningEnvironmental and Ecologіcal Institutefor Quality of Life), просив Апостольський престол про оголошення святого Франциска Асижського святим Покровителем екологів.

Згідно з постановою Конгрегації таїнств та справ Божого культу, владою цього документу оголошуємо святого Франциска Асижського назавжди небесним Покровителем екологів, додаючи усі літургійні привілеї, без огляду на будь-які заперечення. Виголошуючи дану постанову, сподіваємося, що вона буде сумлінно дотримуватися сьогодні і у майбутньому.

Іван Павло ІІ

Дано в Римі, при Святому Петрі, під печаткою Рибалки, дня 29 листопада 1979 року Божого, у другий рік нашого Понтифікату.

Неофіційний переклад Катерини Магдиш


ч
и
с
л
о

41

2006