на головну сторінку незалежний культурологічний часопис «Ї»
ЧЕРНІВЦІ CZERNOWITZ CERNĂUŢI טשערנאװיץ

Автори числа

Біленкова Світлана, кандидат мистецтвознавства, доцент Київського національного університету будівництва і архітектури, дійсний член УНК ICOMOS. Досліджує архітектурні стилі в забудові Чернівців, автор численних публікацій з історії забудови й збереження архітектурної спадщини Чернівців, зокрема фундаментальної праці «Архітектура Чернівців другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст.» (2009).

Бойченко Олександр, літературний критик, перекладач, співредактор інтернет-часопису «Потяг 76», кандидат філологічних наук, доцент. Автор збірок есеїв «Щось на кшталт шатокуа» та «Шатокуа плюс». Переклав романи «Хороший Сталін» Віктора Єрофеєва і «Тартак» Даніеля Одії, а також кілька десятків коротших різножанрових текстів, переважно з польської.

Грябан Вікторія, етнолог, кандидат історичних наук, др. філософії. Учасниця окремих міжнародних дослідницьких проектів, пов’язаних з історичним минулим Буковини та сучасними трансформаційними процесами в Україні. Автор 35 наукових публікацій.

Жалоба Ігор, доктор історичних наук, професор, колишній директор Наукової бібліотеки Чернівецького університету. Дослідник історії шляхів сполучень та інфраструктурної політики Габсбурґів на Сході монархії. Автор низки наукових праць з економічної історії Галичини та Буковини.

Заполовський Володимир, кандидат історичних наук; засів на спостережному пункті історії з метою – зафіксувати як то було насправді. Десантник за покликанням, історик за фахом, буковинський патріот за переконанням. Автор фундаментальної праці «Буковина в останній війні Австро-Угорщини 1914–1918 рр.».

Килинич Володимир, начальник відділу міжнародних відносин та зв’язків з громадськістю Чернівецької міської ради. Політичний аналітик, публіцист, есеїст, хроніст глибоких трансформаційних процесів кінця ХХ – початку ХХІ ст. урбаністичного простору під назвою Чернівці та виду homo czernoviciensis. Автор двох збірок сублімаційно-суб’єктивних нарисів з недавнього минулого та сьогодення краєвої столиці Буковини: «Це Чернівці» (2006) та «Місто спраглих споминів» (2008).

Клоуберт Тетяна, науковий працівник кафедри освіти дорослих університету ім. Фрідріха Шіллера м. Єна, випускниця Чернівецького національного університету, перекладач і асистент режисера Фолькера Кьоппа у ряді його документальних фільмів про Центральну і Східну Европу. Зараз працює над проектом на тему «Переосмислення минулого і рамках освіти молоді і дорослих в Україні, Росії і Польщі».

Кожелянко Василь, український письменник, поет, журналіст і публіцист. Жив і працював у селі Кам'яна Сторожинецького району Чернівецької области. Автор збірок поезій «Терновий іней» (1994, премія «Гранослов`92»), «Білий і рудий» (1994), «Семибарвний кінь» (1995), «Як вчив Кожелянко-цзи» (2000), романів «Дефіляда у Москві» (1997, премія «Сучасности»), «Конотоп» (1998), «Людинець пана Бога» (1999), «ЛЖЕNostradamus» (1999), «Срібний павук» та инших. Василь Кожелянко увійшов в українську літературу як творець жанру «альтернативна історія». Його романи стали однією з перших вдалих спроб створення українського фентезі з присмаком «віртуального реваншу» за поразки українства в реальній дійсности.

Круглашов Анатолій, доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, голова (координатор) Буковинського політологічного центру.

Кушнір Микола, історик, у 1995 році закінчив історичний факультет Чернівецького державного університету ім. Юрія Федьковича. У 1999–2000 роках проходив наукове стажування в Інституті юдаїки Віденського університету. З 2004 року працює асистентом кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Займається дослідженням історії євреїв Буковини австрійського періоду. Є автором ряду публікацій на цю тему.

Ланґ Раймунд (Lang Raimund), професор, актор, публіцист, музикознавець, видавець. Народився в м. Зальцбург, театральної майстерности навчався у Відні, працює й зачаровує публіку в Гамбурзі, з 1985 р. закоханий у Чернівці, автор численних публікацій, радіопередач, монографій про Чернівці, його культурну спадщину та чернівчан. Видавець історичної серії «Czernowitzer kleine Schriften».

Монолатій Іван, доктор філософії УВУ, кандидат історичних наук, доцент Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Досліджує міжетнічні процеси в Галичині і на Буковині австрійського часу, історії єврейської та німецької діаспор. Член НТШ, науковий редактор серії «Моє місто» (Івано-Франківськ). Кавалер відзнаки Журналу Ї «За добру справу».

Никирса Марія, архівістка, відмінник архівної справи, дослідниця історії краю, перекладачка, автор численних публікацій з історії міста Чернівці. Зокрема, видання «Чернівці. Документальні нариси з історії вулиць і площ» (2008).

Осачук Сергій, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Центру буковинознавства при Чернівецькому університеті, науковий менеджер, перекладач. Автор і видавець низки монографій з історії німців Буковини, міжетнічних стосунків, дипломатичних документів з історії краю, науково-популярних нарисів з історії Чернівців. Споглядає Чернівці суб’єктивним поглядом фотооб’єктива.

Піддубний Ігор, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії нового та новітнього часу Чернівецького національного університету. Провідний науковий співробітник Чернівецького краєзнавчого музею. Член Національної спілки краєзнавців. Сфера наукових інтересів – політична історія Румунії 20-30-х рр. ХХ ст., військова історія, прикладне музеєзнавство.

Померанцев Ігор, публіцист, виріс у Чернівцях, закінчив романо-германську філологію Чернівецького державного університету (1970). Після закінчення працював сільським вчителем у Селятинській школі-інтернаті у Карпатах, відтак технічним перекладачем у Києві. 1978 емігрував до Німеччини. Відомий радіожурналіст: на ВВС – з 1980, на «Радіо Свобода» – з 1987 до сьогодні.

Рихло Петро, літературознавець, перекладач. Доктор філологічних наук, професор кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Член Асоціації українських письменників. Автор праць з німецької та австрійської літератури, німецько-українських літературних взаємин, німецької літератури Буковини, численних перекладів (П. Целан, Ю. Зойфер, Ґ. фон Реццорі, Й. Бурґ, Р. Ауслендер, М. Шпербер, К. Любомірскі, Ґ. Дроздовський, Р. Флінкер та ин.). Укладач антологій німецької літератури Буковини. Кавалер відзнаки Журналу Ї «За добру справу».

Фішбейн Мойсей, український поет і перекладач. Народився у Чернівцях. У 1976 році закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту. Перша публікація з’явилася в грудні 1970 в літературному журналі «Вітчизна». 1979 року (внаслідок відмови від співпраці з КДБ) був змушений еміґрувати до Ізраїлю. З 1982 року жив у Німеччині, де в 1982-95 роках працював в український та російській редакціях радіостанції «Свобода» кореспондентом, коментатором, редактором. 2003 року повернувся в Україну. Член Українського Центру Міжнародного ПЕН-Клубу та Національної Спілки письменників України.

Чучко Михайло, доктор історичних наук, доцент кафедри етнології, античної та середньовічної історії Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Досліджує культове будівництво на Буковині, а також соціально-релігійні аспекти життя православного населення північних волостей Молдавської землі та австрійської провінції Буковина. Автор 62 наукових публікацій (у тому числі 2-х монографічних досліджень).