зміст
на головну сторінку

Іван Монолатій

Парки Коломиї

 

Cправжніми ландшафтними комплексами для відпочинку містян, а також взірцевого садівництва. У 1870-х рр. було закладено міський парк на вул. Зеленій (тепербульв. Лесі Українки), мабуть, це нинішній парк ім. К. Трильовського. За иншими даними, цей парк був закладений ще у першій половині ХІХ ст. Поступово сюди з різних реґіонів привезли понад 100 видів дерев та кущів. Зелені масиви впорядковували таким чином, щоб, з одного боку, їхня декоративність і незвичайність добре проглядалася на тлі карпатських краєвидів, а з иншогощоб за допомогою різних варіантів одного й того ж виду рослин, які різняться між собою формою чи кольором, якомога ширше розкрити багатство палітри садово-паркового мистецтва. Міський парк користувався успіхом серед містян та гостей Коломиї. 16 вересня 1880 р. тут відбувалася Етноґрафічна виставка, яку відвідали імператор Франц Йосиф І та архикнязь Ратнер. Міський парк ставав і місцем народних маніфестацій та віч. 30 травня 1893 р. в парку відбулося радикальне віче, на яке зійшлося понад 500 селян з Коломийського
й межівних повітів. Ґазети повідомляли, що це віче мало великий вплив на пробудження свідомости селян. У липні того ж року тут відбулося орґанізаційне віче радикального політичного товариства «Народна воля», на якому були присутні понад 300 осіб селян та незначне число інтеліґенції. На ньому виступав з промовою Іван Франко. Тричі, 6 червня 1902 р., 28 червня 1903 р. і 12 липня 1906 р., відомий політичний діяч К. Трильовський офіційно провадив у Коломиї ґрандіозні «Січові свята», під час яких кількатисячні колони з музикою, в барвистих українських строях, з емблемами та прапорами, з січовими піснями крокували міським парком через центр міста на зарінок над Прутом для своїх змагань.

Поблизу зарінку, над Прутом, в 1897 р. було закладено ще один міський парк – Студентський. Ініціатором його був директор польської державної чоловічої гімназії Скупнєвіч.


ч
и
с
л
о

62

2010

на початок на головну сторінку