повернутися бібліотека Ї

Тарас Возняк
Ретроспективна полiтологiя. Епоха Януковича. І наступила свобода

«Партия «Русское единство» переименует улицу Дудаева во Львове

Отож: «В ходе намеченного «марша Победы» во Львове, его участники намерены с домов на улице Джохара Дудаева сбить таблички, а на их место прибить другие улица Лермонтова. Об этом «Комментариям» сообщил источник в «Русском единстве». По словам источника, подобная идея импонирует многим участникам акции, ведь эта улица при СССР носила имя русского поэта Михаила Лермонтова, поэтому вернуть улице старое название многие считают правильным. Напомним, лидер партии «Русское единство» Сергей Аксенов сообщил, что принять участие в шествии по проспекту Свободы во Львове 9 Мая изъявили желание более тысячи человек. В свою очередь представители ВО «Свобода» предупредили, что на День Победы во Львове возможны провокации, которые могут закончиться кровопролитием» повідомив сайт pro.ua.com.

Добре, що не прийдуть у моє помешкання знімати ікону св. Николая, подумалось мені. Але цецього разу.

Ну що на це сказати? Орда є ордою. А провокатори провокаторами. Шматування України продовжується.

Очевидно, що потрібні асиметричні дії. І панове політики, якщо такі є, і повинні їх запропонувати та, що найважливіше, організувати. Не вважаю, що мордобій, до якого радісно готуються всі зацікавлені, є адекватним для країни у центрі Європи.

Але найважливіше, що ми повинні зберегтице все ж тверезість думки та, по можливості, погоду духа.

Так, нас цілеспрямовано розсварюють. Крим зі Львом, Івано-Франківськ з Одесою. Переконують, що «ті, що там» аспиди.

Ну не повірю я, що всі одесити не мають почуття гумору, а кримчани розуму. Ба більшепереконаний, що і більшість «москалів» є нормальними людьми.

Нещодавно група галицької, саме галицької інтелігенції та громадських діячів для того, щоб у Одесі чи Криму не гадали, що «ВО «Свобода» це наше усьо», опублікувала дуже витримане звернення щодо провокацій, що неначе готуються представниками того ж «Русского единства» та «Родины» у Львові.

Хотілось би почути й голоси тверезо мислячих росіян, одеситів, кримчан. Гадаю, що у цій ситуації мовчання означає згоду. Згоду на те, щоб всіх росіян представляли тільки «Русского единство» та «Родина», а галичан ВО «Свобода». Згоду на те, щоб цю країну просто розірвали. Розірвали і одні, і другі. Невже дамося вкотре себе «розвести»? Не мусимо мислити уніфіковано, але ж по-людськи. Одним словом – де ви, росіяни, одесити, кримчани ау!

 

 Львів, 29 квітня 2011