повернутися бібліотека Ї

Тарас Возняк
Ретроспективна полiтологiя. Епоха Януковича. І наступила свобода

«Запуск небесних ліхтариків» та «підняття у небо на кулі червоного прапора» – свій до свого по своє?

Сьогодні в інформаційному полі появилися дві неначе б то різні інформації – витік внутрішньої переписки юних львівських правих радикалів, які гадають, що «круто зашифрувалися» (о, молодість, о, наївність), ведучи поміж себе постійну переписку в інтернеті:
«запис переговорів групи молодих людей щодо запуску 22 червня на Пагорбі Слави «теренової гри» під кодовою назвою
«запуск небесних ліхтариків». Це все одно, що цілуватися з дівчиною на площі Ринок – круто і дерзновенно:).
А також інформація, яка проскочила і одразу була дезавуйована похилими львівськими комуністами, про те, що «львівські комуністи... підняли в небо на кулі червоний прапор». Про це 22 червня на Пагорбі Слави у коментарі журналістам повідомив перший секретар ЛОК КПУ Михайло Стула. Натомість «ветеран» невідомої війни керівник антифашистського комітету Львівщини Олександр Калинюк одразу ж спрростував (о, ці незворотні вікові зміни – все плутають та забувають). Підозріла неузгодженість чи прокол?

А може публікація першого матеріалу зірвала акцію наших пубертатів, яка мала б підіграти і тим і іншим? Що мали піднімати у небо скіни? Хто мав допомогти комуністичним старцям підняти у небо червоний прапор? Думаючі – хай думають:)
Хто не знайомий з давньою китайською традицією запуску у небо червоних ліхтариків? Крім того у Пекіні дуже полюбляють піднімати в небо на кулі і свій червоний прапор – така вже традиція. Тому не може не проскочити дуже дивна думка – а чи не з однієї контори даються вказівки і підліткам-скінхедам, і старцям-комуністам? Ну дуже вже співпадають технології організації інформаційного приводу, на який вже чекає не те що цілий Львів, але й Україна та околиці – появи червоного прапора. І для одних і для інших це сенс їхнього існування. Чи просто роблять одну справу?

То що ж «запуск небесних ліхтариків» та «підняття у небо на кулі червоного прапора» – свій до свого по своє? Як і 9 травня одні екстремісти нічого б не зробили без інших, так і тепер – правда на разі, здається, їхні зусилля заблоковані і позицією демократичної громадськості, яка об’єдналася у протистоянні використовуванню Львова як полігону для провокацій. Хоча – якщо захочуть, то запустять. Але це вже буде, як показати дулю в кишені – мила узгодженість цих двох повідомлень цілком достатня для тих, хто думає, щоб зробити свої висновки.

Для повноти картини подаю обидва матеріали:

 

Матеріал перший:
«До ЗІКу потрапив запис переговорів невідомих осіб щодо акції на Пагорбі Слави.».
Сьогодні, 22 червня, на електронну пошту ЗІКу, надійшов запис переговорів групи молодих людей щодо запуску 22 червня на Пагорбі Слави «тренової гри» під кодовою назвою «запуск небесних ліхтариків».
Час зустрічі учасників цієї «тренової гри» – 10.00, початок – 11.00.
Подаємо записи цих переговорів без змін.
«За Львів Бандерівський (22 червня, день – Х)
Про зустріч:
Прямий етер з Пагорбу Слави
22 червня 10:00 Пагорб Слави «запуск небесних ліхтариків».
Обовязково всім ознайомитися, а ще краще роздрукувати «Ваші права при затриманні чи арешті».
Правила поведінки на нашій «треновій грі»:
1. Без наказу жодних активних дій не вчиняти
2. Обов’язкова фіксація всіх подій на відео
3. У випадку виявлення порушень, НА КАМЕРУ звертатисьдо мєнтів з вимогою вжити заходів щодо невиконання рішення суду (ст. 382 ККУ), оскільки суд заборонив будь-які заходи окрім офіційних.
4. При розмові з правоохоронцями ОБОВ’ЯЗКОВО записати всі дані, посаду та звання, прізвище та ім’я на відео!»

http://zik.ua/ua/news/2011/06/22/294590

І наступний матеріал:
«Львівські комуністи заявили, що підняли в небо на кулі червоний прапор Львівські комуністи у центрі Львова запустили в небо Прапор Перемоги на повітряній кулі.
Про це 22 червня на Пагорбі Слави у коментарі журналістам повідомив перший секретар ЛОК КПУ Михайло Стула. «Ми запустили у небо Прапор Перемоги з траурною стрічкою на повітряній кулі», – повідомив Стула. На запитання, коли саме і де був піднятий червоний прапор, Стула відповів: «У центрі міста сьогодні об 11.00». Щодо того, хто саме це зробив, Стула сказав, що їхні представники. У той час керівник антифашистського комітету Львівщини Олександр Калинюк у коментарі ЗІКу не зміг підтвердити підняття в небо повітряної кулі з червоним прапором. «Я про це вперше чую», – сказав Калинюк».

http://zik.ua/ua/news/2011/06/22/294614

 

Львів, 22 червня 2011