на головну сторінку незалежний культурологічний часопис «Ї»
КУЛЬТ МОЛОДОСТИ

Автори числа

Бадью Ален (Badiou Alain), один із найбільш оригінальних і впливових французьких мислителів. Професор знаменитої Еколь Нормаль і міжнародного філософського коледжу, де провадить семінар з так званих «антифілософів», до яких зараховує Сен-Поля, Ніцше, Вітенштайна, Лакана і деяких инших. Вважає своїми учителями Платона і Геґеля, має стійку репутацію радикала і навіть маоїста. Окрім філософських творів його перу належать кілька романів і театральних п’єс. Франція.

Бодрійяр Жан (Baudrillard Jean), філософ постмодерністського напрямку, соціолог, германіст, перекладач, викладач Нантерського університету; учасник подій травня 1968. Франція.

Бугай Юрій, студент 2-го курсу Могилянки. Можливо, майбутній політолог. За фахом. Київ.

Вакуленко Володимир, вільний поет, любитель панківського стьобу. Львів.

Ґітлін Тод (Gitlin Todd), соціолог, журналіст, романіст, професор Колумбійського університету. Один із організаторів першої загальнонаціональної демонстрації у США проти війни у В’єтнамі, а також першої загальноамериканської кампанії проти підтримки корпораціями апартеїду в ПАР. США.

Горбик Роман, літератор, постсократик. Київ.

Ґросеґер Беате (Grosegger Beate), док., науковий керівник Інституту досліджень молодіжної культури та сприяння молодіжній культурі у Відні, співавтор Четвертого звіту про становище молоді в Австрії, виконаним на замовлення Федерального міністерства з проблем соціального захисту, ґенерацій та захисту споживачів. Відень.

Дроздовський Дмитро, редактор відділу критики і публіцистики журналу «Всесвіт», лауреат премії ім. О. Гончара, здобувач ґранту Президента України для молодих письменників і літераторів у 2005 р. на видання книжки «Код майбутнього», секретар журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури МОН України. Київ.

Дудко Оксана, студентка Львівського національного університету імені Івана Франка у 2000-2005 рр. Саме цього періоду життя стосується поданий у журналі текст. Львів.

Єщенко Марія, студентка 2 курсу Києво-Могилянської Академії, майбутній політолог. Пише. Обожнює писати. Хоче писати. Сподівається на успіх. Київ.

Жіжек Славой (Zizek Slavoj), словенський культуролог і соціальний філософ фройдо-марксистського кшталту, професор, президент Люблянського Товариства теоретичного психоаналізу і Інституту соціальних досліджень, сьогодні вважається одним із найбільших авторитетів у сфері взаємостосунків людини і соціуму, а також одним із найбільш цікавих інтерпретаторів і модернізаторів теорії лівих рухів. Любляна.

Залуцька Інна, магістрантка програми культурології Центру магістерських програм Львівського національного університету імені Івана Франка. Львів.

Зандер Екегард (Sander Ekkehard), доктор філософії, науковий співробітник Deutsche Jugend Institut (Німецький інститут молоді). Мюнхен.

Ігнатенко Анастасія, студентка 4-го курсу Могиляки. Просто обожнює польові квіти та активний відпочинок – вона не уявляє свого життя без дайвінгу, гірськолижного спорту та виїзду на природу з наметами на 15 днів. Київ.

Іздрик Андрій, бакалавр філософії і богослов’я (диплом виданий УКУ 2006). Студент Центру магістерських програм при ЛНУ. Львів.

Камаєв Юрій, математик за фахом, частину життя віддав государевій службі, зараз працює у філії солідної енергетичної компанії. Публікувався в альманасі Гоголівської академії «Діджітал-романтизм» і часописі «Київська Русь» (книга «Шляхи») (в порядку хронології). Пише переважно в непопулярному і маргінальному тепер жанрі історичної прози. Найбільша частина доробку розміщена на сайті Гоголівської академії. Кременець.

Коломієць Іван, вічний студент Національного Університету «Києво-Могилянська академія», на даний момент – за спеціальністю «політологія»; координатор проєкту інтернет-видання про культуру sumno.com; мешкає в Києві, але душею зі Львова.

Коцька Оля, магістрантка програми культурології Центру магістерських програм Львівського національного університету імені Івана Франка. Львів.

Лаґіє Арлет (Laguiller Arlette), відома французька жінка-політик, профспілкова активістка, революціонерка. З 1973 року речник і лідер троцькістської партії «Lutte Ouvriиre» («Робітнича боротьба»), до якої приєдналася 1968 року. У 1974, 1979, 1981, 1988, 1995, 2002 рр. висувалась від партії на президентські вибори, під час яких часто була єдиною жінкою-кандидатом. У 2002 р. отримала 5,72% (близько двох мільйонів голосів виборців). У 1999-2004 рр. – депутат Европарламенту. Авторка низки книг, остання з яких – «Мій комунізм» (Paris, Plon, 2002). Офіційний сайт: http://www.arlette-laguiller.org/ Франція.

Лауда Лєра, студентка Інституту журналістики при Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. Київ.

Мазін Віктор (Мазин Виктор), психолог-психоаналітик, головний редактор журналу «Кабинет: Картины Мира», співредактор журналу «Acta Psychiatrica», член редакційної ради журналу «Siksi». Співкуратор концептуальних художніх проєктів у музеях Санкт-Петербургу, Москви, Амстердама, Гановера, Гельсінкі. Автор проєкту, куратор і директор «Музею сновидінь Зигмунда Фройда». Санкт-Петербург.

Мельник Тетяна, поетка, літературознавець. За походженням та станом душі – киянка. У 1999-му році закінчила філологічний факультет Київського педагогічного університет ім. Драгоманова. У 2001-му захистила магістерську тезу на кафедрі української літератури та компаративістики університету «Києво-Могилянська Академія». Авторка кількох поетичних збірок, а також численних наукових публікацій у таких виданнях, як: «Слово і час», «Варшавські українознавчі записки», «Київські полоністичні студії». Улюблений колір – червоний. Нинішній пункт земного перебування – Deutschland, Bonn.

Нансі Жан-Люк (Nancy, Jean-Luc), професор Страсбурзького університету гуманітарних наук, запрошений професор Каліфорнійського університету в Берклі (США). Входив до керівного складу великих дослідницьких центрів, зокрема Паризького центру філософських досліджень політики і міжнародного філософського коледжу. Разом з Жаком Дерідою, Сарою Гофман і Філіпом Лаку-Лабартом виступив співзасновником впливової книжкової серії «La Philosophic en effet». Автор двадцяти книг, присвячених таким різноманітним темам, як німецький романтизм, суть, свобода, комунізм, нацистський міт, початкова множинність мистецтв, божественне (зокрема і у Ґьольдерліна). Франція.

Охотін Петро, студент третього курсу факультету соціальних наук і технологій Національного університету «Києво-Могилянська академія», співкоординатор Мережевої громадської ініціативи «Український Авангард», співмодератор веб-сайту http://ua-so.in.ua/ Член Київського полку Характерного козацтва. Інтереси в житті: Мережеві структури, бунт заради бунту, система та антисистема, культурна революція, сюрреалізм, Ситуаціоністський інтернаціонал, «Дзен-гагарінське двіженіє», неоязичництво, християнство, новояз, студентське самоврядування, профспілковий рух. Київ.

Пруденко Яся, аспірантка філософського факультету КНУ ім. Т. Шевченка. Київ.

Рєпа Андрій, культуролог, перекладач, публіцист. Готує кандидатську дисертацію на тему «Політичне уявне в літературно-критичному дискурсі Франції 19 ст.». Переклав книгу Етьєна Балібара «Ми, громадяни Європи? Кордони, держава, народ» (Київ: Вид-во «Курс», 2006). Персональний блоґ: http://andriyryepa.blogs.nouvelobs.com/ Київ.

Римашевський Юрій, студент філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, журналіст, провокатор. Львів.

Різенко Олександр, також студент, також 4-го курсу і також Могиляки, проте більш спокійний. Віддає перевагу пасивному відпочинку, спокійному читанню книг перед каміном та приємному спілкуванню із друзями за гальбою пива. Через величезну кількість спілкування із Анастасією починає також потрохи заражатися активним відпочинком. Київ-Львів.

Роднєнкова Тетяна, студентка-магістрантка Львівського національного університету ім. Івана Франка, спеціальності «Соціологія». Досліджує цінності молоді в умовах сучасного українського суспільства. Львів.

Сичевський Антон, студент Житомирського державного університету ім. І. Франка за спеціальністю історія і правознавство, член молодіжної громадської організації «Волинський клуб стипендиста «Semper Polonia», співпрацює з Житомирською обласною діловою газетою «Меркурій», цікавиться філателією і фалеристикою, любить більярд. Житомир.

Степанов Андрій, магістрант філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Львів.

Трофімова Аня, магістрантка програми культурології Центру магістерських програм Львівського національного університету імені Івана Франка. Львів.

Фiтель Оксана, випускниця Національного університету «Львівська політехніка» за фахом «Менеджмент ЗЕД», автор поетичних добірок, статей для періодичних видань. Львів.

Чернявська Катерина, випускниця Львівського національного університету імені Івана Франка, майбутня дружина пана Джельсоміно. Неаполь.

SCC139 (Тамара Злобіна), має в активі дипломи бакалавра мистецтвознавства і магістра культурології. Продовжує навчання в аспірантурі з філософії у Національному інституті стратегічних досліджень. SCC139 – змінний набір букв і цифр, який використовує за кураторський псевдонім, є алюзією на книгу Жана Бодрійяра «Символічний обмін і смерть». Формально псевдонім відсилає до перших графіті-райтерів Нью-Йорку 1970х років, які зламали тоталітарний візуальний код міста. Змістовно натякає на відмову від традиційних формул кар’єрного росту, одним з показників якого є модус «зробити собі ім’я». Львів-Київ.