на головну сторінку незалежний культурологічний часопис «Ї»
ТЕРНОПІЛЬ TARNOPOL TERNOPOL טארנאפאל

Автори числа

Боберський Іван, педагог, організатор сокільсько-січового руху, автор назви «Пласт», сприяв становленню Пласту. У 1908 –14 рр. – голова Сокола-Батька, член Бойової управи УСС; з 1915 р. І. Боберський – член Головної Української Ради, у 1918–1919 рр. – референт пропаганди у Державному секретаріаті військових справ ЗУНР.

Бойцун Любомира, український архівіст, краєзнавець. Членкиня Національної спілки краєзнавців України, упорядниця збірки документів з історії Тернопільщини, авторка бібліографічного покажчика «Михайло Паращук», календаря «Тернопіль історичний» (2000), путівника «Завітайте у Тернопіль» (2003), книги «Тернопіль у плині літ: Історико-краєзнавчі замальовки» (2003), численних публікацій на краєзнавчу тематику.

Гайда Пилип, педагог, громадський діяч, закінчив Українську гімназію у Тернополі, студіював на філософському факультеті Львівського університету, а також університету у Граці (Австрія). У 1919 р. – старшина УГА. З 1941 по 1944 рр. як професор викладав у Тернопільській гімназії. З 1944 р. на еміграції, з 1949 р. – у США, де й помер.

Гуцал Петро, історик, краєзнавець, журналіст. Кандидат історичних наук, доцент кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.

Лазарович Микола, доцент кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства Тернопільського національного економічного університету, кандидат історичних наук, заслужений працівник освіти України.

Остап’юк Богдан, син відомого сокільського діяча, першого повоєнного опікуна Пласту в Тернополі і зв’язкового VI Подільського пластового округу Теофіля Остап’юка. Помер у еміграції.

Стецько Віра, мистецтвознавець, завідувачка відділом науково-просвітницької роботи Тернопільського обласного краєзнавчого музею.