на головну сторінку незалежний культурологічний часопис «Ї»
ВОЛИНЬ WOLYN 1943

Автори числа:

Бердиховська Богуміла (Bogumiła Berdychowska, Варшава, 1964) - польська публіцистка, яка спеціалізується на історії України ХХ ст. та на польсько-українських стосунках.

Секретар польсько-українського форуму. Член редакційної колегії часопису «Критика».

Бовуа  Даніель (Daniel Beauvois, Париж, 1938) — французький історик, публіцист, перекладач, фахівець з історії України і Польщі. Член НТШ (1998), іноземний член Польської академії наук, член Міжнародної слов’янської академії наук у Києві, почесний доктор Вроцлавського університету (1993).

Борковський Антон (Львів, 1977) - журналіст, політолог. У 2009-2010 рр. - головний редактор «Газети по-Львівськи». Автор програми «Люстрація» на ЗІК ТБ.

Возняк Тарас (Львів 1957) - політолог, головний редактор Журналу «Ї».

Войцеховський Марцін (Варшава) (Marcin Wojciechowski) – публіцист, багатолітній кореспондент видання «Gazeta Wyborcza» в Україні та Росії, віце-президент Міжнародного Фонду Солідарності, лауреат нагороди польсько-українського примирення 2010 року.

Гнатюк Оля (Hnatiuk Ola, Варшава, 1961) - літературознавець-україніст, критик, перекладач, доктор філології, працює у Варшавському університеті, очолює відділ української літератури в Інституті славістики Польської АН.

Зашкільняк Леонід (Львів,  1949) - український історик, доктор історичних наук, професор, заступник директора з наукової роботи в Інституті українознавства ім. Крип'якевича НАН України.

Ільюшин Ігор (Київ, 1961) - доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин Київського славістичного університету. Спеціалізується на новітній історії України - історії збройного опору, повстанському русі тощо.

Куронь  Яцек (Jacek Kuroń, 1934, Львів - 2004, Варшава) - польський політик і державний діяч, видатний діяч антикомуністичної опозиції.

Кутовий Роман (Луцьк) - український історик.

Марущенко Олександр (Івано-Франківськ) – історик, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історіографії та джерелознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Міхнік Адам (Adam Michnik, Варшава, 1946) - польський громадсько-політичний діяч, журналіст, дисидент. За версією Financial Times один з 20 найвпливовіших журналістів світу (2006 р.). Засновник і головний редактор «Gazeta Wyborcza». Почесний доктор Міннесотського та Мічиганського університетів, Нової Школи соціальних досліджень (Нью-Йорк). Почесний професор Києво-Могилянської академії. Лауреат премії «За свободу» французького ПЕН-клубу, Міжнародної премії Еразмус (Нідерланди), премії спілки Європейських журналістів.

Мотика Ґжеґож (Grzegorz Motykа, Варшава) - польський історик, професор, спеціалізується на історії українсько-польських відносин. Працює в Інституті політичних досліджень Польської академії наук. Співробіник кафедри українознавства Ягелонського університету.

Павлюх Марія – український журналіст, Львівський національний університет імені Івана Франка

Пєкло Ян (Jan Piekło, Варшава-Краків) - голова Фундації польсько-української співпраці PAUCI.

Портнов Андрій (Київ, 1979) - історик, кандидат історичних наук, редактор порталу Historians.in.ua, веде регулярний блог на сайті Уроки истории (urokiistorii.ru) та відеоблог на сайті Аб імперіо (net.abimperio.net). Автор книжок: Історії для домашнього вжитку (Київ, Критика, 2013, в друці) Історії істориків (Київ, Критика, 2011), Упражнения с историей по-украински (Moсква, О.Г.И., 2010), Наука у вигнанні (Харків, 2008) та численних публікацій про історичну пам’ять у Центральній та Східній Европі.

Смоленскі  Павел (Paweł Smoleński, 1959) – польський журналіст  Від 1989 року працює у «Газеті Виборчій», до того дописував у польський «самвидав». Пише про зовнішню і внутрішню політику. Його репортажі друкувалися в паризькому часописі «Культура». У 2006 році книжка «Похорон для різуна» з’явилася в українському перекладі. Лауреат нагороди Українсько-Польського поєднання (Nagrody Pojednania Polsko-Ukraińskiego), яку отримав у 2003 р. за книжку «Pochówek dla rezuna».

Тима  Петро (Piotr Tyma, 1966, Варшава) - Петро Тима, нар. 1966, випускник історико-філологічного факультету Ґданського університету, у 1980-х активний учасник українського молодіжного та студентського руху в Польщі, співзасновник Українського студентського експериментального театру «Контакт», засновник Спілки незалежної української молоді; журналіст, письменник, автор і продюсер телевізійних документальних фільмів про Україну, історію українців у Польщі та польсько-українські стосунки для Варшавського центру телебачення, співкоординатор і директор низки українських фестивалів культури у Польщі; від 2006 голова Об’єднання українців у Польщі, член Об’єднаної комісії уряду та національних меншин, з 2011 член президії Української всесвітньої координаційної ради (УВКР); з 2002 член Комісії з прав людини на Світовому конгресі українців (СКУ), українського історичного товариства в Польщі та польсько-українського форуму; співавтор книжки інтерв’ю «Wiele twarzy Ukrainy» («Багато облич України», 2005) та опублікованої в Україні праці «Діалоги порозуміння. Українсько-єврейські взаємини» (Київ, 2011).

Федевич Климентій (Москва) - історик, кандидат історичних наук.

Хруслінська Іза (Chruslinska Iza, Варшава) - польська журналістка та публіцистка.

Чех Мирослав (Mirosław Czech, Варшава, 1962 ) польський політик українського походження, депутат Польського Сейму ІІ та ІІІ скликання, журналіст.

Шептицький Анджей (Szeptycki Andrzej, Варшава) - аналітик Інституту міжнародних відносин Варшавського університету

Шишкін Іван (Острог) - український історик, Національний університет «Острозька академія»