РЕДАКЦІЯ ЧИСЛА

Тарас Возняк (головний редактор)
Олесь Пограничний
Михайло Москаль
Христина Рябуха
Ігор Балинський
Отар Довженко(редактор числа)
Герман Антонов

незалежний культурологічний часопис «Ї»
число 75* / 2014
ЄС - Україна: що далі?

ЗМІСТ
 

На Захід через Схід

Історія цього спецвипуску часопису Ї доволі незвична, навіть почасти екстремальна. У грудні минулого року Школа журналістики Українського католицького університету за сприяння Посольства Великої Британії в Україні запланувала проведення в Донецьку та Харкові Школи міжнародної журналістики «Європейський Союз – Україна: що далі?». Ми тоді були переконані, що однією з головних причин згасання активності Євромайдану є відсутність на Сході та Півдні України об’єктивної, «з перших рук» інформації про переваги від імовірного зближення України з Європейським Союзом. Власне, ми хотіли, аби студенти і молоді журналісти цих міст навчилися фахово працювати з геополітичною тематикою, отримавши нагоду професійного спілкування з українськими і європейськими експертами, політиками, дипломатами, журналістами. Ніхто з нас тоді не здогадувався, якими стрімкими будуть українські політичні зміни.

Втеча Януковича до Росії, російська окупація Криму, активізація спровокованого російськими спецслужбами сепаратизму на Півдні і Сході України унеможливили проведення Школи в Донецьку та Харковінаші партнери не могли гарантувати безпеки учасникам та спікерам. Рішення про її перенесення до Львова було ризикованим: напруга, яка висіла на початку березня в повітрі, ставила чимало перешкод, аби зібрати учасників проекту в стінах УКУ. Попри усе, Школа відбулася: 29 студентів і молодих журналістів з Сімферополя, Донецька, Одеси, Луганська, Харкова, Сум, Запоріжжя упродовж трьох днів працювали у Львові, спілкуючись з експертами, політиками, дипломатами, журналістами, громадськими діячами. По завершенні Школи отримані знання та здобутий досвід вони конвертували у свої перші на міжнародну тематику тексти, які, власне, й лягли в основу цього спецвипуску.

Ці тексти різні – за глибиною аналізу, за тематичними пріоритетами, за вмінням мислити глобально, але вони переконливо демонструють головне: студенти і молоді журналісти Сходу та Півдня України прагнуть самі проектувати своє майбутнє, а не послуговуватися кимось нав’язаними уявленнями. І в цьому найбільший здобуток цієї Школи.

Хочу сподіватися, що наступне знайомство з міжнародною журналістикою таки відбудеться у запланованих Донецьку, Харкові чи Одесі, а найбільш екстремальними під час Школи стануть дебати та дискусії учасників зі спікерами, в яких визначатимуться майбутні геополітичні стратегії України. Стратегії розвитку, а не розколу чи виживання.

 

Ігор Балинський, керівник Школи журналістики УКУ

 

На головну сторінку | Зміст | Архів часопису | Пишіть нам: ji.magazine1989@gmail.com

 

 






Львовский Оперный театр  World Press Photo 2013