зміст
попередня стаття наступна стаття на головну сторінку

Дмитро Корчинський

Київ

© Д.Корчинський, 2001

Немає на землі міста, більш пристосованого до поезії і найменш придатного для політики, ніж Київ.

Місто – парк. Млосність розлита в повітрі. Попереду вічність... Тут можливі дівчата і морозиво, тільки не політика. Поетично-філософський дух міста визначає його історію. Захопивши Київ у 1240 році, татари розслабилися і незабаром припинили свої завоювання.

Діяльне й агресивне козацтво влаштовувало свої столиці то в Чигирині, то в Батурині – де завгодно, тільки не в Києві. Сюди вони приїжджали молитися.

Коли більшовики ще сприймали свою революцію всерйоз, вони влаштували столицю радянської України в Харкові, тому що Київ несумісний із революцією.

Цікаво прилетіти до Києва з Москви (як із Содому в Гомору). Московський аеропорт переповнений різноликими юрбами, суєтою і суїцидом, тонкий істеричний присмак в повітрі. І от ви приземляєтеся в Борисполі. Столичний аеропорт. Співають пташки, запах трав, тиша і спокій, як на сільському цвинтарі.

Зайдемо до Верховної Ради – головного центру політичних інтриг і скандалів. Де взопрілі журналісти? Де депутати, що б'ються, де метушня царедворців, де життя? У коридорах тиша, можна сісти і добре виспатися, ніхто не потурбує.

Київ – новий Єрусалим. Тут добре молитися, управляти звідси неможливо.

Якщо ми хочемо великого майбутнього для України, ми повинні подбати, щоб адміністративний, політичний, економічний центр держави був перенесений туди, де неможливо відпочивати, неможливо займатися нічим іншим, крім політики. Наприклад, у Кривий Ріг. Це сьогодні він кривий, але, коли мої сирітки візьмуть його раптовою шабельною атакою, він перетвориться в "ріг достатку". Головне – нічого не переносити з Києва. Нехай залишаться там президент і верховна рада. Нехай залишиться там уряд. Нехай продовжують займатися самокопанням, пошуком змісту, оптимізацією карми, чим завгодно, тільки не управлінням державою, поки не зостаряться і не помруть.

А керувати, нав'язувати і боротися будуть нові люди, з нової столиці, де не буде місця для саморефлексії, а лише для наполеонівських задумів і грандіозних авантюр.


ч
и
с
л
о

23

2001

на початок на головну сторінку