на головну сторінку незалежний культурологічний часопис «Ї»
ФРАНЦ ЙОЗЕФ I. ПРИВАТНО

Автори числа

Брох Герман (1886, Відень - 1951, Нью-Гейвен, Коннектикут, США) - австрійський письменник. Народився у багатій єврейській сімї, син текстильного фабриканта. Вчився на інженера. З 1916 по 1927 керував справами батька. З 1911 як вільний слухач вчився у Віденському університеті. Продавши батьківські фабрики Брох в 1929-1932 знову слухає у Віденському університеті лекції по філософії, математиці, і дебютує як письменник. У 1938 арестований гестапо, через три тижні після протестів світової громадськості, зокрема Джеймса Джойса, був звільнений і виїхав до Великої Британії а потім США. Прийняв католицизм. Головною темою творчості Броха стала криза і розпад цінностей австрійського суспільства 1880-1930-х років.

Гальковскі Генрик (1951 - 2009) - Народився у Кракові у єврейській родині. За освітою був архітектором, але вивчав і філософію. Був секретарем краківського відділення Суспільно-культурного товариства польських євреїв, активним членом Єврейської громади Кракова, співтворцем Ашкеназького інституту та співзасновником видавництва Австерія, Краків. Багато працював як автор та перекладач.

Герцмановскі-Орландо Фріц фон (1877, Відень 1954, замок Рамец коло Мерану) - австрійський письменник і журналіст. Писав необарокову, дуже австрійську прозу. Його творчість складна, повна алюзій і посилань, езотерики та містики. І саме цим вона якнайадекватніше відтворює атмосферу упадку Австро-Угорської імперії.

Кратохвіл Мілош (1948, Прага) чеський письменник, редактор, сценарист. Автор дилогії "Европа кружляла у вальсі" та "Европа у окопах".

Прашль-Біхлер Ґабріель - австрійська письменниця, авторка популярних книг, що стосуються приватного життя епохи Австро-Угорської імперії.