на головну сторінку незалежний культурологічний часопис «Ї»
ЖОВКВА ŻÓLKIEW SCHOLKEW הווקלושז

Автори числа:

Бойко Оксана (Львів), кандидат наук з архітектури, дійсний член ICOMOS, провідний спеціаліст Інституту «Укрзахідпроектреставрація».

Брюховицька Христина (Львів), автор, культуролог.

Вільчинський Марек (Гданськ), доктор, профессор, завідувач кафедри англійської літератури Гданського університету.

Возняк Тарас (Львів), автор, редактор Журналу «Ї», голова правління фонду ПАУСІ, дійсний член ICOMOS.

Гавпт Зиґмунт (1909-1975), польський письменник і маляр, котрий народився в 1907 році в Улашківцях на Поділлі й помер у 1975 році в еміграції у Вінчестері в американському штаті Вірджинія. Упродовж кількох років свого життя він був пов’язаний із Жовквою, де опинився разом із батьками в 1916 році, і де мешкав, із перервами на навчання в школах Тернополя та Львова, а потім на незавершені студії у Львівському університеті ім. Яна Казимира та паризькому Universite de la Cite, аж до 1933 року. До скромного за обсягом літературного доробку Гаупта, одного з кращих стилістів польської мови в ХХ столітті, котрого під оглядом якості та оригінальності вислову можна сміливо поставити поруч із дрогобичанином Бруно Шульцом, належать всього лиш дві збірки оповідань, видані в Парижі Літературним інститутом Єжи Гедройця: Pierścień z papieru (Паперовий перстень, 1963) і посмертна Szpica (Головна похідна застава, 1989).

Довжок Тетяна (Київ), кандидат.філол.наук, асист., Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка завідувач кафедри полоністики. У 2008 році захистила кандидатську дисертацією на тему: "Польська повоєнна проза пограниччя: ідентичність, часопростір, катастрофізм". З 2006 працює асистентом кафедри полоністики Інституту філології. У період 2001-2006 працювала перекладачем Польського Інституту у Києві – офіційного представництва Міністерства закордонних справ Республіки Польща в Україні.

Кубай Михайло (Жовква), Михайло Кубай, заступник директора з науково-реставраційної роботи Державного історико-архітектурного заповідника у м. Жовкві.

Михайло́вський Віта́лій (Київ), український історик. Досліджує соціальну історію Поділля другої половини 14—16 століть. Кандидат історичних наук. Доцент. Учень Наталії Яковенко. 2004 року в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» захистив кандидатську дисертацію «Надавча поземельна політика володарів Західного Поділля (1402—1506 рр.)». Виявив у Варшавському архіві давніх актів найдавнішу на сьогодні писемну згадку про Хмельницького: Викладає середньовічну та ранньомодерну історію України в Київському університеті імені Бориса Грінченка та історію руських земель у складі Польського королівства (1340-1572) в Національному університеті "Києво-Могилянська академія".

Оконченко Ольга, асистент кафедри ДОА Інституту Архітектури НУЛП.

Оконченко Ігор, старший викладач Київського Національного Університету Культури і Мистецтва.

Слободян Василь (Львів), кандидат історичних наук, дійсний член ICOMOS, провідний науковий спеціаліст Інституту «Укрзахідпроектреставрація».